آموزش ,پرورش ,خوزستان ,دانش ,آموزان ,معلم ,دانش آموزان ,پرورش خوزستان ,داشته باشیم ,مدیرکل آموزش ,نمایندگان مجلس

آفت آموزش و پرورش کمبود معلم است/ نمایندگان مجلس تعامل کنند

به گزارش هشدار نیوز، محمد تقی زاده ظهر امروز شنبه در حاشیه آئین زنگ نمادین استانی بازگشایی مدارس خوزستان، در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دانش آموزان سرمایه های واقعی امروز کشور هستند به ویژه اینکه دین ما تأکید بسیاری به تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش دارد و اسلام تنها دینی است که با خواندن آغاز شده است.

وی افزود: امروز همه به این مسئله معتقد هستیم که هیچ تغییر، تحول و تکاملی در هیچ فرهنگ و جامعه ای ایجاد نمی شود مگر اینکه ابتدا آموزش و پرورش دچار تغییر و تحول شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: یک سرزمین زمانی ساخته می شود که آموزش و پرورش آن ساخته شود و اولویت اول همه سازمان ها باید مسئله آموزش و پرورش باشد.

تقی زاده ادامه داد: وفاداری، صفا، صمیمیت و همدلی، ساده ترین واژه هایی هستند که نوجوان و جوانان این سرزمین باید معنا و مفهوم آنها را به خوبی درک کنند و بفهمند این واژه ها در واقع فصل اول برای هر دانش آموز است و اگر دانش آموزان این فصل را به خوبی بفهمند و درک کنند در اقتصاد، علم و فرهنگ هیچ مشکلی نداریم و همانطور که دانش آموزانی چون شهید فهمیده معنا و مفهوم این واژه ها را به خوبی فهمیدند، دانش آموزان امروز نیز باید درک کنند.

وی بیان کرد: اگر دانش آموزی آگاه داشته باشیم آن وقت در همه لایه های زندگی یک شهروند آگاه و خوب داریم و دیگر هیچ چالشی نخواهیم داشت.


شایسته نیست  ۶۵۰ هزار بی سواد داشته باشیم

تقی زاده گفت: یکی از اولویت های اساسی دیگر هم تغذیه سالم دانش آموزان و بهداشت آنها است. همچنین از جمله اساسی ترین اولویت های ما بحث سوادآموزی است و شایسته خوزستان نیست که با وجود داشتن اولین تمدن های دینی، مذهبی، امروز ۶۵۰ هزار بی سواد داشته باشد و ۲۵۰ هزار نفر از این آمار اولیای دانش آموزان باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: زمانی می توانیم فرآیند تعلیم و تربیت را به خوبی از مدرسه به سمت خانه هدایت کنم که اولیای با سوادی داشته باشیم. امسال آموزش و پرورش خوزستان پیش دبستانی را برای اولین بار و به عنوان تنها استان کشور اجباری اعلام کرد و باید سن تعلیم و تربیت را در خوزستان پایین بیاوریم.

وی عنوان کرد: هدف ما از اجباری کردن پیش دبستانی این است که فرزندان یک سال زودتر وارد مدرسه شود و معنا و مفهوم همان ساده ترین واژه ها مثل دوستی، رفاقت، احترام به حقوق شهروندی و بزرگان را بفهمند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: از استاندار خوزستان تشکر می کنم که در طول این چهار ماه بیشترین وقت را به شکل اختصاصی برای آموزش و پرورش استان گذاشته و این یعنی ذهن مسئولان استان به مسئله آموزش و پرورش معطوف شده و در چنین زمانی است که موفق می شویم.

تقی زاده، خطاب به نمایندگان مجلس گفت: امروز قریب به یک میلیون دانش آموز در خوزستان وارد کلاس درس می شوند در حالی که ۱۰ هزار معلم گچ به دست نیاز داریم و این کمبود از طریق اضافه کار و معلم بازنشسته و سرباز معلم و نیروهای حق التدریس جبران می شود. اساسی ترین عامل افت آموزش و پرورش همین کمبود معلم است و می خواهیم از طریق نمایندگان مجلس دولت پیگیری کنند تا این مشکل را در خوزستان حل کنند.

منبع اصلی مطلب : اخبار معلــمان ................منتظر
برچسب ها : آموزش ,پرورش ,خوزستان ,دانش ,آموزان ,معلم ,دانش آموزان ,پرورش خوزستان ,داشته باشیم ,مدیرکل آموزش ,نمایندگان مجلس
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس :